Компактные диски

Vestards Šimkus - Vāgnera Idille

Vestards Šimkus par ierakstu:
“Kopš deviņu gadu vecumā ar sirdstrīsām Rīgā noskatījos Vāgnera operu “Klīstošais holandietis”, vienmēr esmu mazliet apskaudis dziedātājus, orķestra mūziķus un diriģentus par viņu šķietami ekskluzīvo privilēģiju atskaņot Vāgnera lielisko mūziku. Esmu ļoti pateicīgs ARS Produktion pār-stāvjiem Anetei un Manfrēdam Šūmaheriem, kas bija gan aizrautīgi atbalstoši un kompetenti ceļveži manos Vāgnera meklējumos šī albuma ieskaņošanas laikā, gan arī iepazīstināja mani ar salīdzinoši mazzināmo Vāgnera klaviermūzikas pasauli, kurā ir dažs piemirsts dārgums. Viens šāds dārgums – monumentālā Fantāzija fadiēzminorā WWW 22 – ar neskaitāmiem operiskiem rečitatīviem un garām “dziedošām” tēmām pierāda, ka Vāgners vienmēr palicis operkomponists, pat tad, kad komponēja klavierēm. Un likt klavierēm dziedāt – pianistam tas nudien ir pārbaudījums. 

Jaunajā albumā šī fantāzija aizņem gandrīz pusi visa ieraksta ilguma. Tai pavadoņos ir triju Vāgnera meistardarbu transkripcijas, un tas viss kopā veido ierakstu, kurā Vāgners portretēts kā tilts no romantisma uz 20. gadsimta mūziku – “Vērpēju koris” un Fantāzija acīmredzami tapušas Šūberta un Mendelszona stilā, savukārt “Izoldes mīlasnāve” un “Zīgfrīda idille”  ir darbi, kas nepārprotami iedvesmojuši Skrjabinu un Šēnbergu. Manis veidotā “Izoldes mīlasnāves” transkripcija sacerēta speciāli šim albumam. To rakstot, atkal un atkal klausījos orķestra ierakstu un ļāvu iztēlei iedvesmoties no Vāgnera orķestrācijas īpašajām faktūrām, līdz dzima precīzs priekšstats par to, kā izteikt to visu klavierēm, izmantojot fantastiskās iespējas, ko piedāvā 21. gadsimta klavieres.”

Компакт-диски по особо низкой цене можно приобрести в офисе “Latvijas Koncerti” и на организуемых “Latvijas Koncerti” концертах.
Информация - 67205485
CD можно приобрести также в музыкальных магазинах “Upe”, “Upe tuviem un tāliem”, "LP" и в интернет-магазинах www.micrec.lv, www.balticshop.com.

КОМПАКТ-ДИСКИ SINFONIETTA RĪGA
КОМПАКТ-ДИСКИ ХОРА ЛАТВИЙСКОГО РАДИО

Назад

To top