Хор Латвийского радио является одним из лучших камерных хоров Европы, высокая музыкальная культура которого, интеллигентность и уникальное богатство потенциала звука от прозрачности хрустальных капель, от могущества оркестровых красок до преодоления границ возможностей человеческого голоса, превратила хор в особый фирменный знак звука на карте хоровой музыки мира. С 1992 года в Хоре Латвийского радио работают два дирижера - его художественный руководитель, главный дирижер Сигвардс Клява и дирижер Каспарс Путныньш.
Музыкальный репертуар хора широк - начиная от музыки эпохи Возрождения до самых сложных партитур современных композиторов, хор порождает новое понимание потенциала человеческого голоса и хорового организма, где каждая голосовая клетка имеет свою собственную подпись и свою конкретную задачу. Способность певцов ориентироваться в музыке разных эпох, жанров и стилей сделали Хор Латвийского радио универсальным эластичным коллективом, который может выступать как в вокально-инструментальных представлениях и оперных постановках, так и в мультимедийных проектах, в интимных музыкальных разговорах a capella, а также в театральных спектаклях, где певцы хора раскрываются как яркие солисты и артисты сцены.
http://www.radiokoris.lv/en
С момента создания камерного оркестра Sinfonietta Rīga в 2006 году его художественным руководителем и главным дирижером является Нормундс Шне - музыкант, который в течение последних двадцати лет практически был вовлечен в создание звуковой культуры Латвии и который до сих пор является пылким генератором новых музыкальных идей и идеологом культурного пространства.
Участники руководимого Шне камерного оркестра - молодые и открытые творческим идеям музыканты, которые исследуют традиции исполнения барочной музыки, изучают тонкости интерпретации музыки эпохи классицизма, являются блестящими, непревзойденными исполнителями современной музыки, а также не избегают участия в неакадемических экспериментах и в проектах crossover. В качестве одной из своих задач камерный оркестр выдвинул задачу развития в Латвии жанра камерной симфонии.
В концертных программах Sinfonietta Riga регулярно участвуют блестящие, признанные на международном уровне приглашенные музыканты. Музыкальное качество оркестра был оценено в 2014 году престижной премией Grammy за участие в записи альбома эстонского композитора Арво Пярта Adam`s Lament, оркестр также три раза стал обладателем Большого музыкального приза Латвии.
http://www.sinfoniettariga.lv/en/site/index

Latvijas džeza mūzikas vēsturē Latvijas Radio bigbends ir spēlējis nozīmīgu lomu, un pēc 16 gadu pārtraukuma, leģendārais džeza kolektīvs no 2012. gada atkal uzsāka aktīvu darbību.

Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem, to vidū – itāļu vokāliste Roberta Gambarini, džeza vokālists Kurts Elings, bundzinieks Džodžo Maijers, vokālā grupa “New York Voices”, 6 “Grammy” balvu ieguvējs Randy Brecker. Ar austrāliešu multimākslinieku, trompetistu Džeimsu Morisonu, izveidots projekts “Mare Balticum” – latviešu tautasdziesmu aranžējumi džeza ritmos.

“Latvijas Radio bigbends ir lielisks. Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni!” – Kurt Elling

“Latvijas Radio bigbends ir liels sasniegums mūsu kultūrai.” – Raimonds Pauls. 1966. gadā tika dibināts Latvijas Radio bigbends ar nosaukumu Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris. 1992.gadā tas tika pārdēvēts par Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore un no 1968.gada līdz 1991.gadam - vijolnieks un aranžētājs Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs.

Kad?
 • 06/07, plkst. 20:00
Kur?
Rīgā, Mazajā ģildē
Cena
15 €

Spēlējot autentiskos instrumentus un lasot mūziku tieši no manuskriptiem, lielākais Itālijas baroka mūzikas ansamblis Coin du Roi ne vien iedziļinās skaņdarbu vēsturiskajā kontekstā, bet arī meklē tiltus starp tradīcijām un jauninājumiem. Latvijas publika šo unikālo orķestri, kurā apvienojušies gados jauni un enerģijas pilni senās mūzikas speciālisti, iepazina jau pērn, un šogad Senās mūzikas festivālā Coin du Roi atgriežas jau ar trim atšķirīgām programmām. Visās no tām pie diriģents pults būs Kristians Fratima (Christian Frattima), kas slavu iemantoja kā brīnumbērns un vijolspēles virtuozs, un patlaban ir ne vien Coin du Roi mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, bet rod laiku arī komponēt un sadarboties ar citiem orķestriem, veikt ieskaņojumus un regulāri publicēt mūzikas vēsturei veltītus pētījumus un dažādus rakstus par mākslas procesiem. Viņu pirmais koncerts Mazās ģildes velves pieskandinās ar izcilu baroka meistaru mūziku, kas savulaik rakstīta svinīgiem galma pasākumiem un veltīta dažādu karaļnamu pārstāvjiem, tostarp Anglijas, Francijas, Prūsijas valdniekiem.

Lasīt vairāk
Kad?
 • 06/07, plkst. 22:00
Kur?
Rīgā, Sv. Pētera baznīcā
Cena
10 €

Katoļu lūgšanu vienbalsīgie gregoriskie dziedājumi un britu renesanses harmoniski izvītie meistarīgi veidotie vokālās daudzbalsības paraugi ir mūzika, ko pirmajai tikšanās reizei ar Latvijas Radio kori un diriģentu Pēteri Vaickovski izraudzījusies viduslaiku baznīcas mūzikas speciāliste Simone van den Dūla (Simone van den Dool) no Vācijas. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 07/07, plkst. 20:00
Kur?
Rīgā, Sv. Pētera baznīcā
Cena
15 €

Angļu lepnums Henrijs Pērsels bija ļoti ražīgs komponists un mūziku rakstījis gan baznīcai un galmam, gan teātrim un publiskiem sarīkojumiem, arī paša priekam un izklaidei. Līdz ar skaņās tērpto aizkustinošo stāstu par kaislīgu mīlu un nāvi, kurā savijas Didonas un Eneja likteņi, viņš iemantojis godu arī kā angļu nacionālās operas pamatlicējs. Šī skatuves darba pirmizrāde notika ap 1689. gadu Londonā, Čelsijas meiteņu skolā. Tās direktors, ievērojamais horeogrāfs Džozaija Prīsts (Josias Priest) skolas uzvedumiem prata piesaistīt ietekemīgus un talantīgus ļaudis - operas “Didona un Enejs” gadījumā viņa aicinājumam atsaucās slavenākais Anglijas komponists un libretu radīja tolaik slavas zenītā esošais angļu dzejnieks Neiums Teits (Nahum Tate).

Lasīt vairāk
Kad?
 • 08/07, plkst. 13:00
Kur?
Rundālē, Rundāles pils Baltajā zālē
Cena
15 €

Kā katru gadu Senās mūzikas festivāls Rundāles pilī sāksies ar muzikālu uzvedumu bērniem. Šoreiz to iedvesmojušas spāņu tautas pasakas un spāņu komponistu senā mūzika. Uzveduma nosaukums “Brīnišķā pērle” cieši saistīts ar pērli, kuras dēļ risinās neparastie notikumi, kā arī ar pasakas spilgtajiem tēliem – skaisto spāņu meiteni Ursuletu, ļauno burvi, princi Alvaro. Bet, galvenais, pasaka ļaus iepazīt skaisto spāņu mūziku - komponistu Sevastjana Durona, Gaspara Sansa, Alonso Mudarras un Huana del Ensinas sacerētu.

Lasīt vairāk
Kad?
 • 08/07, plkst. 16:00
Kur?
Rundālē, Rundāles pils Baltajā zālē
Cena
20 €

Iepazīstot mūziku tieši no manuskriptiem un to spēlējot uz autentiskiem instrumentiem, baroka mūzikas ansamblis Coin du Roi ne vien iedziļinās skaņdarbu vēsturiskajā kontekstā, bet arī meklē tiltus starp tradīcijām un jauninājumiem. Coin du Roi ir arī vienīgā privātā operkompānija Itālijā, kuras uzmanības lokā ir opermūzika, kas tapusi pirms romantisma ēras - tas repertuārs, kuru laika gaitā pašu itāļu un ne tikai itāļu atmiņās aizēnojoši slavenie romantiķu un belcanto meistaru skatuves darbi. Agrīnajiem opermūzikas darbiem veltīta arī šī programma, kurā skan gan lappuses no operas žanra celmlauža Monteverdi un viņa tautieša Vivaldi daiļrades, gan fragmenti no franču rokoko meistaru Lullī (Lully) un Ramo (Rameau) skatuves darbu partitūrām, īpašu akcentu liekot uz vairākām Hendeļa opermūzikas pērlēm. Par pirmsromantisma mūzikas speciālistiem devējami ne vien Coin du Roi mūziķi un viņu mākslinieciskais vadītājs, harizmātiskais diriģents Kristians Fratima, bet arī latviešu vokālās mākslas lepnumi - Elīna Šimkus un Sergejs Jēgers, kuri par sniegumu šajā repertuārā saņēmuši žilbinošas publikas un kritiķu atsauksmes arī tālu aiz dzimtenes robežām. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 08/07, plkst. 18:00
Kur?
Rundālē, Rundāles pils Zelta zālē
Cena
20 €

17. gadsimta izskaņa mūzikas vēsturē iezīmēja krāšņu instrumentālmūzikas uzplaukumu. Līdzās flautām un dažāda izmēra vijolēm pilnvērtīgu solista balsi ieguva arī mandolīna, ko niansēti izteiksmīgā skanējuma dēļ īpaši bija iecienījušas dižciltīgas jaunavas. Vēlāk mandolīna tika aizmirsta, taču mūsdienās tā piedzīvojusi īstenu renesansi. Itāļu baroka ansambļa Artemandoline skanīgais nosaukums tikai daļēji atklāj saspēles dzidrumu un trauslo spēku, kāds rodas, savijoties mandolīnu un ģitāru skaņām. Meklējot seno instrumentu oriģinālus un šodien maz zināmu komponistu – mandolīnu mūzikas autoru – manuskriptus, Artemandoline dibinātājam Huanam Karlosam Muņjozam (Juan Carlos Muñoz) izdevies vienkopus saaicināt izcilākos itāļu un spāņu mandolīnas un ģitāras virtuozus, kas jau kopš 2001. gada savās programmās klausītājiem piedāvā nebeidzamu pārsteigumu un radošu impulsu iedzīvinātu itāļu baroku.

Lasīt vairāk
Kad?
 • 08/07, plkst. 20:00
Kur?
Rundālē, Rundāles pils Baltajā zālē
Cena
20 €

Baroks – nepilnīgā, greizā pērle, kas savā mainīgumā un nepabeigtībā zaigo kā perlamutrs tūkstoš nokrāsās – raksturo 17. un 18. gadsimta pirmajā pusē komponētu mūziku. Atšķirīgas baroka šķautnes tika spilgtāk izgaismotas Spānijā, Itālijā un Francijā, taču – laicīga vai garīga –, baroka mūzika iemieso kustību un vitalitāti, jo īpaši smalku mežģīņu rotājumus gūstot tieši Francijas karaļu galmā.

Fransuā Kuperēns (François Couperin) bijis nepārspējams klavesīnspēles virtuozs, pazīstams galvenokārt kā klavesīnskaņdarbu, izvērstākas instrumentālmūzikas un brīnišķīgu sakrālu opusu autors. Viņa sonāti klavesīnam atskaņos latviešu klavesīnists Ernests Neimanis, kurš jau vairākus gadus āmuriņklavieru spēli un klavesīnu apgūst Vīnē.

Žanam Marī Leklēram (Jean-Marie Leclair), savukārt, bijusi milzīga ietekme uz Francijas mūzikas attīstību 18. gadsimtā. Viņš kļuvis ievērojams kā nepārspējams sava laika vijoles virtuozs un tiek uzskatīts par franču vijolspēles skolas dibinātāju. Leklēra mūzika Latvijā ir maz iepazīta un tiek atskaņota ārkārtīgi reti, tāpēc īpašu šo notikumu vērš divi Leklēra opusi – deju svīta no muzikālās traģēdijas “Skilla un Glauks” (Scylla and Glaucus), kas tapusi pēc Ovīdija “Metamorfozēm” (Ovid “Metamorphoses”), kā arī galantais un krāšņais Koncerts vijolei un orķestrim, ko atskaņos viena no ievērojamākajām rumāņu izcelsmes vijolniecēm un Leklēra mūzikas vēstnesēm pasaulē – Mira Glodeanu.

 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 08/07, plkst. 22:00
Kur?
Rundālē, Rundāles pils dārzā
Cena
20 - 50 €

Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skan Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” - viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Ciklā apvienotie četri vijolkoncerti pirmoreiz izdoti 1725. gadā krājumā ar nosaukumu Il cimento dell'armonia e dell'inventione jeb “Harmonijas un izdomas sacensība”. Un patiesi – šajā mūzikā netrūkst ne harmonijas, ne izdomas, jo Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot ainas iz dabas un sadzīves, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Kompozīcijā iekodētais temperaments un krāsu sulīgums atraisa interpretu fantāziju, taču te vajadzīga arī briljanta spēles tehnika un dzīva muzikalitāte. Šoreiz saspēlē ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kura vadības groži šajā vakarā būs harizmātiskā itāļu multitalanta Kristiana Fratimas (Christian Frattima) rokās, to apliecinās jauneklīgas enerģijas un nobriedušas emocionalitātes piesātinātā Yury Revich vijolspēle.  

Lasīt vairāk

Esam priecīgi atklāt jaunās 2017./ 2018. gada sezonas koncertu plānu, tēmas un piesaistītos māksliniekus.

Rudenī atkal gaidīsim visu klašu un vecumgrupu skolēnus uz pirmo no četriem tēmās, muzikālajā saturā un kultūras kontekstā atšķirīgiem koncertiem Rīgas Kongresu namā.

Arī šogad “Mūzika Tev” pieaicināti kvalitatīvi mūziķi un izpildītājmākslinieki, kuru starpā ir gan Latvijā pazīstamas skatuves zvaigznes, gan arī jaunākās paaudzes orķestri, kori un solisti. 

Lasīt vairāk

Koncertu dienās Spīķeru koncertzāle dūc kā bišu strops. Tad ir skaidrs, ka mūs ir apciemojuši paši mazākie klausītāji – pirmsskolas vecuma bērni – citam pat tikai gadiņš vai divi.
Pirms koncertiem bērnus aicināsim uz radošajām darbnīcām, kur, gaidot koncerta sākumu, mazie varēs muzicēt, spēlēties, zīmēt vai konstruēt. Un tad jau sāksies arī kārtējais koncerts.
Ko labu esam sarūpējuši jaunajai sezonai? Latviešu un ārvalstu komponistu mūzika, klasika un populāras melodijas iezaigosies raibā varavīksnē, kuru vēl jo krāsaināku veidos atzīti izpildītājmākslinieki – pazīstami mūziķi, dziedātāji un aktieri, kuri kā ierasts koncertos iejūtas interesantos, bērniem pazīstamos tēlos, ieņemot lomu koncertu vadītājas Karinas Bērziņas veidotajos stāstos.

Spīķeru koncertzālē Maskavas ielā 4, korp. 1
Sestdienās un svētdienās plkst. 11.00, 13.00 un 15.00 latviešu valodā
Svētdienās plkst. 11.00 un 13.00 krievu valodā

Lasīt vairāk

Viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem "Latvijas gredzens" divu gadu laikā visā Latvijā radīs unikālu mijiedarbību, tautiešus iepazīstinot vienu ar otru. Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas lolotā ideja - četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko - vietējo cilvēku skatupunktu. Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās unikālo fenomenu - tradicionālo muzicēšanu, Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanās cilvēku ikdienībā, Vidzemes nacionālā stīga un simboliskā patriotisma telpa un Zemgale kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upītes.

Ideja realizējusies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs. Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi.

Lasīt vairāk
Kad?
 • 14/09, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Sv. Pētera baznīcā
Cena
10 €
Mūziķi:

Latvijas Radio koris
Virdžīnija Laube, sitaminstrumenti
Ivo Krūskops, sitaminstrumenti
Kaspars Putniņš, diriģents

Programma:

Džonatans Hārvijs (Jonathan Harvey, 1939-2012) The Forms of Emptiness
Tošio Hosokava (Toshio Hosokawa, 1955) Die Lotosblume
Roberts Šūmanis (Robert Schumann, 1810-1856) Vier doppelchörige gesänge, op. 141
Mārtiņš Viļums (1974) Le temps scintille

Kad?
 • 22/09, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 - 25 €

Kamerorķestrim Sinfonietta Rīga tīk sajust jaunatklājēja prieku un izgaršot tradīcijas, aizrautīgi meklējot kopsaucējus un domājot par pēctecību. To apliecina arī sezonas atklāšanas koncerta programma. Līdzās klasiķa Jozefa Haidna Simfonijai būs romantisma jūsmā dzirksteļojošs Koncerts vijolei un orķestrim, kura autors Fēlikss Mendelszons savulaik no aizmirstības gaismā cēlis Johana Sebastiāna Baha mūziku. Līdz ar baroka lielmeistara Dubultkoncerta atskaņojumu lemts piepildīties izcilā vijolnieka Vadima Gluzmana senlolotajai iecerei uz skatuves satikties ar kādu no sava skolotāja Romāna Šnē tagadējiem audzēkņiem. Pedagoģiskas saites vieno arī Andri Dzenīti un šīgada jubilāru Pēteri Plakidi, kuram veltīts eksplozīvas enerģijas caurstrāvotais opuss Euphoria

Lasīt vairāk
Kad?
 • 05/10, plkst. 19:00
Kur?
Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē
Cena
7 - 25 €
Mūziķi:

Belcea Quartet:
Korīna Belča, I vijole
Aksels Šahers, II vijole
Kšištofs Hoželskis, alts
Antuāns Lederlēns, čells 

Programma:

Jozefs Haidns (Joseph Haydn, 1732-1809) Stīgu kvartets Remažorā Hob. III:34

Ģerģs Ligeti (György Ligeti, 1923-2006) Pirmais stīgu kvartets  Métamorphoses nocturnes

Antonīns Dvoržāks (Antonín Dvořák, 1841-1904) Stīgu kvartets Famažorā op. 96 (“Amerikāņu”)

Kad?
 • 07/10, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 - 25 €

Tango ir pilsētas nakts auglis ar bohēmas smaržu... Bezmiega nakšu klejojumi pa šaurām ieliņām, kafejnīcām un bāriem – šī aina vienlīdz labi sapas gan ar Buenosairesas tēlu, gan Parīzi. Varbūt tieši tamdēļ tik daudzu argentīniešu ceļi rotē ap šīm divām metropolēm. Viņu vidū ir arī Marselo Nisinmans – tango karaļa Astora Pjacollas skolnieks un tuvs ģimenes draugs, kurš savā radošajā darbībā turpina dižā meistara aizsākto ceļu. Reformatora vērienu Pjacollas idejām piešķīra tieši Parīzē pavadītais laiks un studijas pie leģendārās Nadjas Bulanžē, kura spēlējusi būtisku lomu arī Igora Stravinska dzīvē. Un par Stravinski, gluži tāpat kā par džezu, sajūsminājās gan Pjacolla, gan franču “Sešinieks” ar Dariusu Mijo ierindā. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 11/10, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 - 20 €
Mūziķi:

Skride Quartet:
Baiba Skride, vijole
Liza Berto, alts
Harieta Kreiga, čells
Lauma Skride, klavieres

Programma:

Gustavs Mālers (Gustav Mahler, 1860-1911) Klavieru kvartets laminorā

Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart, 1756-1791) Klavieru kvartets solminorā K 478

Johanness Brāmss (Johannes Brahms, 1833-1897) Pirmais klavieru kvartets solminorā op. 25

Kad?
 • 14/10, plkst. 19:00
Kur?
Jūrmalā, Dzintaru Mazajā zālē
Cena
7 - 12 €
Mūziķi:

Vineta Sareika, vijole
Amandīne Savarī, klavieres

Programma:

Edvards Grīgs (Edvard Grieg, 1843-1907)

Pirmā vijolsonāte Famažorā, op. 8

Otrā vijolsonāte Solmažorā, op. 13

Trešā vijolsonāte dominorā, op. 45

Kad?
 • 18/10, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Mazajā ģildē
Cena
10 €
Mūziķi:

Ieva Parša, mecosoprāns
Guna Šnē, čells
Agnese Egliņa, klavieres
Egīls Šēfers, klarnete

Programma:

Johanness Brāmss (Johannes Brahms, 1833-1897) Trio klarnetei, čellam un klavierēm laminorā, op. 114

Pēteris Plakidis (1947) “Veltījums Brāmsam”

Pētera Plakida vokālā lirika

Gundegas Šmites, Līgas Celmas-Kursietes, Imanta Zemzara, Edgara Raginska veltījumi Pēterim Plakidim (pirmatskaņojums)

Kad?
 • 20/10, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 - 25 €

Aizrautīgās vijolnieces Lorencas Borrani spēle saviļņo klausītājus un sajūsmina kritiķus, vēl vairāk – tā savaldzina un iedvesmo mūziķus, kam laimējies ar viņu būt uz vienas skatuves un piedzīvot īstenu satikšanos mūzikā. Šī itāļu mūziķe ir spilgta it visās savās radošajās izpausmēs – gan iejūtoties orķestra koncertmeistares un atskaņojuma vadītājas lomā, gan saspēlējoties ar domubiedriem dažnedažādos kamersastāvos vai spoži atklājoties solistes ampluā. Tikpat plašs vēriens raksturo arī viņas repertuāru, kura daudzveidība atbalsojas arī šajā programmā: Pētera Vaska rimtā “Epifānija” kontrastē ar ekspresīvo Alfrēda Šnitkes Sonāti, bet koķetēšana ar Vīnes klasiķu stilistiku nostatīta līdzās autentiskam klasicismam. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 27/10, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Sv. Pētera baznīcā
Cena
10 €
Mūziķi:

Latvijas Radio koris
Ivo Krūskops, sitaminstrumenti
Diriģents Sigvards Kļava

Programma:

Anitas Ašmanes, Jāņa Zālīša, Riharda Zaļupes, Santas Ratnieces, Jāzepa Vītola, Alekseja Peguševa, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Džona Lutera Adamsa skaņdarbi

Kad?
 • 24/11, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 - 20 €

Amerikāņu minimālista Džona Adamsa leģendārā skaņdarba Shaker Loops tapšanā vienlīdz nozīmīga bijusi gan ideja par nebeidzamu ūdens virmošanu, gan arī atmiņas par par šeikeriem un šīs reliģiskās kopienas piekoptajiem ekstātiskas slavināšanas rituāliem. Nevaldāmas enerģijas šaltis solās caurstrāvot arī brīvdomātāja Platona Buravicka jaundarbu “Demontāžas estētika”. Savukārt sakrālu kontekstu varētu piedēvēt Vīnes klasiķa Jozefa Haidna simfonijai La passione, kā arī somu modernistes Kaijas Sāriaho darbam “Grāla teātris” ar tajā spilgti iemiesotu pārlaicīgā un pārejošā kontrastu. Plaša emocionālā amplitūda piemīt arī vijolnieka Aleksandra Sitkovecka spēlei, kas saista ar aizkustinošu dabiskumu un stihisku muzikalitāti. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 15/12, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Spīķeru koncertzālē
Cena
20 €

Tas pats pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filosofs un Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un pat rakstījis grāmatas par to. Bariko ir erudīts un arī pietiekami provokatīvs, pat drusku kašķīgs cilvēks. Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem. 

Lasīt vairāk
Kad?
 • 16/12, plkst. 19:00
Kur?
Rīgā, Lielajā ģildē
Cena
7 -25 €

Ar dedzīgo vācu mūziķi Kristofu Popenu Sinfonietta Rīga tiekas jau trešoreiz – savulaik spilgtais vijolnieks, kam piemīt arī pedagoga talants, šobrīd arvien biežāk redzams ar diriģenta zizli rokās, muzicējot kopā ar Eiropas, ASV un Āzijas orķestriem. Viņa pārliecība, ka mūzika spēj darīt pasauli labāku, lieliski sabalsojas ar Ziemassvētku laika noskaņām, kurās vienlīdz labi iederas gan Mendelszona sapņainos toņos gleznotais daiļās Meluzīnes portrets, gan Mocarta dzirkstošā “Prāgas simfonija”, kā arī Rodrigo “Pastorālais koncerts”, kas veltīts par īru “zelta flautu” dēvētajam Džeimsam Golvejam. Mūziķim, pie kura meistarību savulaik kaldinājusi arī latviešu flautiste Dita Krenberga.

Lasīt vairāk